Wonga
Wonga.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
ul. Żaryna 2B, bud. D
02-593 Warszawa

Minimalna kwota pożyczki: 50zł
Maksymalna kwota: 20 000zł
Okres kredytowania: 1 – 60 dni / 2 – 60 mies.
Min. wiek pożyczkobiorcy: 18 lat
Wnioski rozpatrywane: w godzinach pracy BIK
Sprawdzany: BIK, ERIF, KRD, Infomonitor

Wonga – pożyczka krok po kroku 

Wonga to firma udzielająca błyskawicznych pożyczek pozabankowych, działa w naszym kraju od kilku lat. Stała się marką bardzo rozpoznawalną dzięki mocnemu, medialnemu wejściu – do tej pory można często spotkać reklamy w telewizji tej firmy. Firma specjalizuje się w szybkim udzielaniu pożyczek, cała procedura wnioskowania o pożyczkę odbywa się online, decyzja jest podejmowana natychmiastowo. Aby otrzymać pożyczkę wystarczy odwiedzić stronę www.wonga.pl i wybrać kwotę pożyczki oraz termin spłaty.

Po wejściu na stronę wonga com naszym oczom ukaże się kalkulator pożyczki na raty. Na tym etapie wybieramy, jaka kwota pożyczki nas interesuje. Do wyboru jest minimum 200 zł. Natomiast maksymalna kwota pożyczki to 10 000 zł. Kwota pożyczki koszt to jedno, ale aby poznać, jaka będzie miesięczna rata i koszty pożyczki, należy zaznaczyć jeszcze okres, w jakim zamierzamy spłacić całe zobowiązanie. Zakres wynosi od 30 dni do 36 miesięcy. Następnie po zapoznaniu się z obliczeniami, przechodzimy do założenia konta na stronie wonga com. Rejestracja pozwoli nam na przejście do kolejnego etapu, jakim jest wypełnienie wniosku. 

Wypełnienie wniosku nie trwa długo. Aby cała procedura trwała tylko kilka minut, warto mieć pod ręką swój dowód osobisty oraz przygotować numer konta bankowego. We wniosku poza już wspomnianymi danymi, zostaniemy poproszeni również o numer telefonu komórkowego, który będzie konieczny do przejścia procesu weryfikacji. Wiosek będzie zawierać nasze dane osobowe, a także informacje dotyczące naszego zatrudnienia i zarobków. Jeżeli okaże się, że wniosek został wypełniony prawidłowo, a po sprawdzeniu naszej zdolności kredytowej jest wszystko w porządku, to niezwłocznie otrzymamy decyzję pozytywną, dzięki które otrzymamy pożyczkę. Pieniądze z wnioskowanej pożyczki na raty, mogą trafić na nasze konto bankowe nawet tego samego dnia. Wszystko zależy od pory dnia, w której prześlemy wniosek. 

Wonga – o firmie

Wonga pl sp. z o.o. należy do większego podmiotu, jakim jest brytyjska grupa WDFC UK Limited. Założona w 2007 r. w Manchesterze grupa świadczy swoje usługi w Afryce (Republika Południowej Afryki) oraz w Europie (Wielka Brytania, Hiszpania i Polska). W naszym kraju działa jako Wonga com i od wielu lat jest jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych firm pożyczkowych. Swoją pozycję wypracowała między innymi poprzez zainwestowanie sporych nakładów finansowych na reklamy telewizyjne. Obecnie twarzą kampanii reklamowych jest aktor Piotr Fronczewski.Wonga – jak wziąć pożyczkę?

Produkty finansowe firmy Wonga są w całości dostępne przez Internet. Oznacza to, że aby wziąć pożyczkę, nie musimy wychodzić z domu. Potrzebujemy tylko urządzenie z dostępem do Internetu – laptop, tablet, a nawet telefon – oraz chwilę wolnego czasu potrzebnego na wypełnienie wniosku.

Dla nowych klientów pożyczkodawca przygotował promocję – darmowa pierwsza pożyczka, gdzie koszty zaciągnięcia zobowiązania są ograniczone do minimum. Z kolei dla stałych klientów zostały przygotowane inne oferty, m.in. wysokość pożyczki, o którą możemy się ubiegać będzie sporo wyższa, niż w przypadku debiutujących klientów. Każde rozwiązanie ma swoje plusy. Tylko od naszego stażu zależy, która opcja będzie nam przysługiwać.

Za pierwszym razem możesz pożyczyć do 1500zł na nawet sześćdziesiąt dni (w opcji krótkoterminowej). Koszt 1szej pożyczki internetowej pożyczkodawcy to tylko 10zł, a więc pożyczając 400zł na dwa miesiące, oddamy po 59 dniach tylko 410zł*. Nie ma możliwości przedłużenia terminu spłaty.

Pożyczkę ratalną możesz spłacić wcześniej, bez ponoszenia kosztów prowizji i odsetek.

Wonga oferuje także długotemrinowe pożyczki ratalne: do 20 000zł na 60 miesięcy. Miesięczne raty.

Wnioski są rozpatrywane w godzinach pracy biura informacji kredytowej, a więc w godzinach od 7 do 22. Firma korzysta z błyskawicznych przelewów międzybankowych przy przesyłaniu pożyczki na konto pożyczkobiorcy.

 

Wonga – dodatkowe korzyści dla klientów

Pożyczkodawca w stosowanym przekazie medialnym stara się zachęcić do skorzystania ze swoich produktów finansowych, proponując swoich klientom różne dodatkowe korzyści. Zaciągając pożyczkę w wonga, mamy szansę skorzystać z: 

  • 7 dni odroczenia spłaty – ma to miejsce w sytuacji, kiedy spłaty pożyczki dokonujemy minimum w dwóch ratach. Co ważne, z tego rozwiązania możemy skorzystać tylko raz na trzy miesiące. Nie możemy w tym czasie mieć żadnych zaległości w spłatach poprzednich rat.
  • jednej raty gratis – jeżeli nasza pożyczka spłacana jest w 60 comiesięcznych ratach, przysługuje nam jedna rata gratis. Usługa ta aktywuje się dopiero po 13 miesiącach od otrzymania przelewu na rachunek bankowy. Wcześniej należy terminowo spłacać wszystkie raty. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zgłosić taką chęć nie wcześniej niż 14 dni przed terminem płatności, a najpóźniej w dniu spłaty.
  • bezkosztowej przerwy w spłacie – z tej usługi możemy skorzystać raz na rok, maksymalnie 3 razy w ciągu spłaty gotówki danego zobowiązania. Opcja ta jest dostępna po terminowej spłacie dwóch pierwszych miesięcznych rat i ważny jest tutaj czas.

Należy jednak pamiętać, że wspomniane wyżej korzyści dotyczą tylko klientów, którzy skorzystali z pożyczki ratalnej. Jeżeli chodzi o chwilówki, to wspomniane dodatki nie należą się.

Wonga – opinie

Na rynku pożyczek pozabankowy istnieje obecnie wiele firm udzielających pożyczek ratalnych. Wysoka kwota albo darmowa pierwsza pożyczka, to tylko jedne z licznych haseł, które mają przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów do skorzystania z usług danej firmy. Niemniej jednak, przed zaciągnięciem zobowiązania warto sprawdzić opinie klientów, którzy już skorzystali z usług danej firmy. I tak po wpisaniu w przeglądarkę hasła ‘wonga opinie’ okaże się, że firma ta cieszy się ogromnym uznaniem wśród pożyczkobiorców. Klienci często wskazują na proste procedury udzielania pożyczki, a także na to, że wnioskowana kwota pożyczki szybko pojawia się na ich rachunku po wysłaniu wniosku. Wonga pożyczka to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Pożyczka ratalna zaciągana u nich wiąże się z zaufaniem wielu dotychczasowych klientów, którzy są zadowoleni z całej współpracy. Upewnij się, że masz kogoś, kto może Ci pomóc w spłacie pożyczki. Proces wnioskowania o daną kwotę jest dość szybki.

Ważne informacje: Reprezentatywny przykład: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 391,1%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 500 zł, całkowita kwota do zapłaty 649,50 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 149,50 zł (w tym: prowizja 149,50 zł, odsetki 0 zł), okres kredytowania 60 dni. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.04.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

 

Wonga

9.5

Pierwsza pożyczka

9.8/10

Maksymalna pożyczka

9.6/10

Wymagania

9.0/10

Czas oczekiwania

9.5/10

Ilość banków

9.5/10

Plusy

  • automatyczna decyzja
  • błyskawiczne przelewy pożyczki
  • pierwsza pożyczka na 60 dni
  • koszt pierwszej pożyczki tylko 10zł
  • pierwsza pożyczka nawet 5000zł

Minusy

  • sprawdzany KRD, ERIF, Infomonitor
  • sprawdzany BIK