ViaSMS

VIA SMS PL Sp. z.o.o. (pożyczkodawca)
Affizzy Sp.z o.o. (pośrednik)
Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa

Minimalna kwota pożyczki: 100zł
Maksymalna kwota: 4000zł
Okres spłat: od 1 do 30 dni
Min. wiek pożyczkobiorcy: 20 – 65 lat
Rozpatrywanie wniosków: pon.-pt. 8:00 – 22:00, sob. 8:00 – 18:00, niedz. 8:00 – 16:00
Bazy: ERIF, KRD, Infomonitor, BIK, KBIG

VIA SMS.pl – międzynarodowa platforma pożyczkowa

VIA SMS PL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością oferuje pożyczki pozabankowe od 150zł do nawet 3000zł na okres do 30 dni. Pierwsza pożyczka to maksymalnie 1000zł, a kolejna może już wynieść 1500zł, trzecia do 2000zł, kolejno 2500zł, aż do 4000zł za piątym razem. Limity pożyczek wzrastają dopiero po 7 dniach od terminowej spłaty poprzedniej pożyczki.

Jest to międzynarodowy pożyczkodawca obecny na rynku polskim od początku 2011 roku. Czyni go to także jedną z pierwszych firm w Polsce, które zaczęły udzielać błyskawicznych chwilówek online. VIA SMS.pl ma w umożliwia zaciągnięcie pierwszej pożyczki RRSO 0% całkowicie za darmo do 1 500 złotych na maksymalnie 30 dni. Najwyższa kwota jaką można uzyskać za pomocą pożyczki to 4 000 zł. Jednak jest to możliwe dopiero po dokonaniu pięciu pożyczek. Firma nie wymaga od klienta żadnych formalności z perspektywy wniosku i wypłaty pożyczki. Decyzja ze strony pożyczkobiorcy to kwestia około 15 minut od rejestracji i złożenia wniosku. Natomiast deklarowana suma jest przelewana natychmiast na konto klienta zaraz po uzyskaniu pozytywnego rozpatrzenia.

Pierwsza pożyczka do 1500zł na 30 dni jest za darmo – oznacza to, że po miesiącu oddasz tylko pożyczoną kwotę, bez kosztów, prowizji i odsetek.

Jak pożyczyć? Na stronie www.viasms.pl wybierz kwotę pożyczki jaka cię interesuje oraz termin spłaty. Następnie wypełnij prosty formularz, w którym należy podać swoje podstawowe dane adresowe, adres zameldowania oraz podać numer rachunku bankowego, na który chcemy otrzymać pożyczkę. Następnie będziesz poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego (1 grosz), gdy wykonasz przelew i jak tylko firma go otrzyma zostanie podjęta decyzja. O decyzji zostaniesz poinformowany za pomocą e-mail/sms. Jeżeli będzie ona pozytywna to pieniądze na swoim koncie możesz otrzymać nawet w 15 minut. Firma ViaSMS posiada rachunki w następujących bankach: Millennium Bank, mBank/ Multibank/ BRE Bank SA/ Orange Finanse, BZWBK, PKO BP/ Inteligo, Pekao SA, Alior Bank / T-mobile, ING Bank.

Firma ViaSMS rozpatruje wnioski: od poniedziałku do piątku (8:00-22:00), soboty (8:00-18:00) oraz w niedziele (8:00-16:00).

Pożyczka oraz raty w VIA SMS

Oferta, którą proponuje Via SMS to bardzo korzystna opcja dla osób, które nigdy nie miały styczności z pożyczkami. Pożyczka krótkoterminowej u tego usługodawcy jest zwolniona z wszystkich dodatkowych opłat. Oddajemy VIA SMS.pl dokładnie tyle, ile pobraliśmy zgodnie z warunkami zadeklarowanymi w umowie. Przykładowo, pożyczając nawet 1500 zł na okres do 30 dni, zwracamy tyle samo jeśli nie przekroczyliśmy terminu. Przekroczenie zadeklarowanego okresu wiąże się z koniecznością dokonania dodatkowych opłat. Usługodawca nie wymaga żadnej formy zabezpieczenia pożyczki. Natomiast weryfikacja możliwości jeśli chodzi o kredyt trwa około kwadransa od złożenia wniosku.

Stali klienci VIA SMS mają dostęp do większych kwot. Ulegają one zwiększeniu wraz z każdym kolejnym zobowiązaniem. Druga pożyczka to 2000 zł, trzecia 2500 zł, a czwarta 3000 zł przy zachowaniu okresu 30 dni. Najwyższa suma, jaką może pobrać klient wynosi 4000 zł i uzyskamy ją przy piątej pożyczce. Limity ulegają poszerzeniu po 7 dniach od terminu spłaty poprzedniego zobowiązania. Regularne korzystanie z oferty usługodawcy daje dostęp do coraz korzystniejszych warunków umowy. Warto konsekwentnie korzystać z jednej i tej samej firmy, gdyż będzie gwarantowała nam coraz lepsze benefity w razie nieprzewidzianych wydatków.

VIA SMS pożyczka w kilku krokach

Przed przystąpieniem do zobowiązania, warto dokładnie zapoznać się z całością oferty i szczególnie z jej warunkami. Do rejestracji posłuży nasz dowód tożsamości, numer rachunku bankowego i telefon. Wniosek wymaga podania danych osobowych, PESEL i numeru dowodu osobistego. Niezbędny jest także telefon kontaktowy. Po zaakceptowaniu regulaminu, resztę wskazówek otrzymamy SMS. Następnie należy przesłać przez niego 1 grosz w celu weryfikacji tożsamości klienta. Jest to standardowe rozwiązanie stosowane przez większość firm pożyczkowych. Przede wszystkim, gdy wnioskujemy o pożyczkę po raz pierwszy okaże się to niezbędne w celu jej uzyskania. Złożony wniosek jest rozpatrywany, weryfikowany i oceniany w ciągu mniej więcej 15 minut. W razie wątpliwości klient może zawsze skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

Czy opinie na temat VIA SMS są prawdziwe?

Zdanie na temat estońskiej platformy są mocno podzielone, gdyż jest ona bardzo restrykcyjnym pożyczkodawcą. Posiada również bardzo rygorystyczne formy weryfikacji i nierzadko zdarza się, że dana chwilówka nie zostanie udzielona wnioskodawcy. Z tego względu VIA SMS jest różnie postrzegana i posiada mieszane opinie wśród klientów. Jednak z drugiej strony jest to bardzo korzystne. Osoby, które otrzymują pieniądze z terminem spłaty są traktowane o wiele bardziej indywidualnie w odróżnieniu od firm, które oferują pożyczki na o wiele większą skalę.

Refinansowanie?

VIA SMS nie oferuje możliwości przedłużenia terminu. W przypadku tego usługodawcy nie istnieje refinansowanie. Przeciwko dłużnikowi, który nie podjął dialogu z wierzycielem, VIA SMS ma prawo podjąć środki karne w celu odzyskania pieniędzy. Firma może m.in. zdecydować się na:

 • sprzedaż długu zewnętrznej firmie, która podejmie się windykacji,
 • wysyłanie ponagleń i wezwań,
 • przekazywanie monitów,
 • przedsądowe wezwaniem do zapłaty,
 • wynajęcie standardowego windykatora terenowego,
 • wystosowanie odsetek karnych za nieterminowość od pierwszego dnia po terminie w wysokości 14%,
 • wejście na drogę sądową, obciążenie klienta kosztami postępowania,
 • egzekucja na podstawie orzeczenia sądowego,
 • wpisanie dłużnika do konkretnego rejestru.

ViaSMS

9.3

Pierwsza pożyczka

9.4/10

Maksymalna pożyczka

9.4/10

Wymagania

9.2/10

Czas oczekiwania

9.2/10

Ilość banków

9.2/10

Plusy

 • Prosty, szybki proces przyznawania
 • Biuro obsługi czynne 7 dni w tygodniu
 • Niskie koszty pożyczek
 • Darmowa pierwsza pożyczka
 • Konta firmy w wielu popularnych bankach

Minusy

 • Ścisła kontrola w bazach dłużników
 • Sprawdzany KRD, ERIF, Infomonitor
 • Sprawdzane Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
 • Mała przyznawalność pożyczek