Pożyczki w 15 minut

Pożyczki udzielane w kwadrans stają się silną konkurencją dla kredytów. Tradycyjny, bankowy kredyt przez internet w 15 minut nie jest możliwy, chyba że w wyjątkowej ofercie indywidualnej dla stałego klienta z rachunkiem w danym banku oraz systematycznymi przelewami dochodu na konto. Tymczasem pożyczka w 15 min pojawia się w ofercie większości firm pożyczkowych. Mogą się o nią ubiegać osoby, które:
 • są pełnoletnie (czasem trzeba wstrzelić się w zawężone ramy wieku),
 • są obywatelami RP,
 • zamieszkują na terenie państwa polskiego,
 • legitymują się ważnym dowodem osobistym. 
Żeby pożyczkobiorca mógł skorzystać z kompleksowego załatwienia formalności przez internet, konieczne będzie, aby spełnił on kilka dodatkowych warunków. Posiadanie konta z obsługą za pomocą systemu bankowości internetowej to podstawa. Musi być to konto osobiste, czyli nie takie, które łączy współwłaściciel, np. żonę i męża. Pożyczkodawca skontaktuje się z pożyczkobiorcą poprzez maila oraz SMS, więc posiadanie adresu mailowego i telefonu komórkowego również jest niezbędne.

Pożyczka w 15 minut online w 15 minut – czy są możliwe?

Wiele osób podaje w wątpliwość istnienie pożyczki online w 15 minut. Reklamy takich ofert u niejednego konsumenta wzbudzają podejrzliwość. Tymczasem okazuje się, że wobec dużej konkurencji pomiotów działających na rynku pozabankowym, firmy muszą starać się podołać rosnącym oczekiwaniom konsumentów, aby przekonać ich do siebie. Korzystają więc z nowoczesnych technologii informatycznych, aby maksymalnie skrócić procedury. Okazuje się, że proces przyznawania pożyczki może zamknąć się w 15 minutach, dlatego też nazewnictwo oferty jest adekwatne. Kryją się pod nią szybkie pożyczki. Są one możliwe z uwagi na automatyzację weryfikacji danych ubiegającego się o pożyczkę konsumenta oraz realizację szybkich przelewów. Pożyczka do ręki to również ciekawa opcja.

Jak spłacić pożyczkę?

Spłata pożyczki powinna zostać zaplanowana, a najlepiej dokonać tego w oparciu o termin spłaty określony w umowie. W przypadku pożyczki online w 15 minut na raty do umowy dołączony jest harmonogram z maksymalnymi terminami na spłatę poszczególnych rat. W razie problemów z ustaleniem terminu spłaty można go zweryfikować, logując się do serwisu pożyczkowego. Można w nim znaleźć również wszelkie dane do wykonania przelewu. Alternatywą dla przelewu internetowego jest dokonanie wpłaty na konto pożyczkodawcy na poczcie.

Pożyczki w 15 minut – najczęstsze pytania do naszej redakcji

Pytanie: Czy możliwa jest pożyczka w 15 minut za darmo?
Odpowiedź: Tak. Pożyczki darmowe w 15 minut dostępne są dla nowych klientów, którzy do tej pory nie mieli pożyczek w danej instytucji pożyczkowej. Trzeba je spłacić w terminie, aby nie ponieść dodatkowych kosztów. Przed akceptacją oferty należy sprawdzić, czy RRSO faktycznie wynosi 0%.
Pytanie: Czy pieniądze trafią na konto po 15 minutach od złożenia wniosku?
Odpowiedź: Zależy to od wielu czynników. Pożyczkobiorca musi aplikować o pożyczkę w godzinach pracy firmy pożyczkowej (najlepiej w dzień roboczy), szybko wypełnić wniosek, skorzystać z usług firmy pożyczkowej oferującej automatyczną weryfikację danych. Te wszystkie czynniki przyspieszą wydanie decyzji, a w efekcie również przelew.
Pytanie: Co jest zabezpieczeniem pożyczki przez internet w 15 minut?
Odpowiedź: Oferowane pod tym hasłem pożyczki nie wymagają wielu formalności, a zabezpieczeniem staje się dochód pożyczkobiorcy. Nie są to pożyczki z gwarantem czy pod zastaw. W przypadku, gdyby wymagany był poręczyciel, procedura zdecydowanie by się wydłużyła, a przecież chodzi o jej maksymalne skrócenie.

Pożyczka przez internet na konto – za ile dostaniesz przelew?

Większość wnioskujących, aby przyspieszyć otrzymanie gotówki, wybiera przelew jako sposób na wypłatę przyznanych środków finansowych. Dzięki temu jest szansa, że przelew zostanie zrealizowany szybko. Taka pożyczka w 15 na konto może być istotną pomocą na wypadek przejściowych trudności finansowych. Każdy, kto wnioskuje o szybkie pożyczki, może przyspieszyć otrzymanie pieniędzy. Wystarczy, że:
 • upewni się co do godzin pracy pożyczkodawcy,
 • sprawdzi, w jakich bankach firma pożyczkowa posiada konta, z których realizuje przelewy,
 • wcześniej przygotuje niezbędne dokumenty: dowód osobisty oraz dane o wysokości dochodów (zaświadczenie nie jest wymagane w aplikowaniu o pożyczkę),
 • sprawnie wypełni wniosek, upewniając się co do poprawności wpisanych danych,
 • skorzysta z szybkiego przelewu, wykonując przelew weryfikacyjny na rachunek pożyczkodawcy lub z automatycznego potwierdzenia danych (usługa Instantor lub Kontomatik oferowana przez wiele firm pożyczkowych),
 • sprawnie zapozna się ze szczegółami oferty, aby uniknąć nieporozumień.
Idealnie, jeśli firma pożyczkowa realizuje szybkie przelewy lub posiada konto w tym samym banku, co pożyczkobiorca. Należy pamiętać, że czas jaki musi upłynąć od wnioskowania o pożyczkę do otrzymania pożyczki na konto, zależy od czynników wspomnianych wyżej oraz od czasu realizacji przelewu przez pożyczkodawcę i czasu pracy banków. Bywa, że mimo szybkiej obsługi pracowników firmy pożyczkowej przelew pożyczki przez internet w 15 minut nie dotrze na konto pożyczkobiorcy natychmiast. Może być to wynikiem przepływu pieniędzy pomiędzy bankami, który określają sesje elixir. Najlepiej znaleźć tabelkę sesji przychodzących i wychodzących przelewów bankowych, a następnie sprawdzić, o której można się spodziewać przelewu do określonego banku. Żeby to odczytać, należy dowiedzieć się z jakiego banku firma pożyczkowa wykonała przelew. Nie obejdzie się bez wiedzy, w jakim banku znajduje się rachunek pożyczkobiorcy. Ciekawą opcją są pożyczki pozabankowe, na które czeka się krócej.

Pożyczka w 15 minut bez zaświadczeń – gdzie znaleźć i jak nie dać się oszukać?

Ekspresowe pożyczki udzielane w 15 minut nie wymagają przedkładania zaświadczenia o dochodach w momencie przesyłania wniosku. Wystarczy jedynie zwykłe oświadczenie poprzez wpisanie wysokości osiąganego dochodu oraz jego źródła. Taka pożyczka w 15 minut przez internet bez zaświadczeń zdecydowanie skraca procedury. Prostsze, mniej uciążliwe formalności pozwalają na jeszcze szybsze pożyczenie pieniędzy. Oferty pożyczek bez zaświadczeń dostępnych w 15 minut można znaleźć w internecie. Te znalezione na portalach społecznościowych i portalach ogłoszeniowych z niesprawdzonych źródeł należy dokładnie sprawdzić. Najlepiej wnioskować o szybkie pożyczki u sprawdzonych pożyczkodawców. Takie firmy ogłaszają się w internecie niemal wszędzie. Nie muszą obawiać się kontroli, bo działają legalnie i nie mają nic do ukrycia. Każdy, kogo interesują bezpieczne pożyczki online w 15 minut, powinien sprawdzić ranking chwilówek. To zestawienie, w którym pojawiają się rzetelne firmy, zweryfikowane wcześniej i cieszące się dobrymi opiniami. Przede wszystkim trzeba zerknąć na stronie Wikipedii tutaj czym jest pożyczka.

Pożyczka w 15 minut, która najlepsza? Najszybsza czy najtańsza?

Firmy pożyczkowe starają się trafiać ze swoją ofertą do jak największej grupy odbiorców. Konsumentowi, który potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki, zależy na czasie. Zazwyczaj chciałby również skorzystać z najlepszej oferty pod względem kosztów. Firmy pożyczkowe działają w zakresie znowelizowanych w ostatnich latach przepisów dotyczących rynku pożyczkowego. W związku z tym obowiązują je pewne zasady i żadna szanująca swoje dobre imię firma nie zdecyduje się żerowanie na pośpiechu konsumenta. Jednocześnie żadna nie poniesie odpowiedzialności za niedopatrzenie z jego strony. Jak mawiają, co nagle, to po diable. Zarówno droga, jak i tania pożyczka w 15 minut niesie za sobą pewne ryzyko. Faktem jest jednak, że oferty pożyczek pozabankowych mogą być zarówno tanie, jak i szybkie. To darmowe pożyczki udzielane szybko i sprawnie stanowią najlepszą, godną uwagi konsumenta ofertę. Z pożyczki bez oprocentowania udzielanej nawet w 15 minut może skorzystać ten, kto:
 • nie korzystał dotąd z usług finansowych wybranej firmy,
 • spełni warunki co do zdolności kredytowej,
 • spełni wymagania formalne: kryterium wieku, obywatelstwa, zamieszkiwania,
 • korzysta z adresu mailowego oraz bankowości internetowej.
Warunkiem braku dodatkowych kosztów pożyczki online w 15 min jest terminowa jej spłata. W razie opóźnienia do zobowiązania pożyczkobiorcy zostaną doliczone standardowe opłaty związane z niedotrzymaniem warunków umowy.

Pożyczka online w 15 min, a BIK i KRD? Co z nimi?

Firma oferująca pożyczki online w 15 min, zanim wyda pozytywną decyzję w odpowiedzi na przesłany do niej wniosek pożyczkowy, dokładnie zweryfikuje jego nadawcę, aby upewnić się co do zakresu ryzyka związanego z pożyczeniem pieniędzy. Chodzi tutaj zadbanie o interesy firmy pożyczkowej, jak i potencjalnego pożyczkobiorcy. Z jednej strony firma pożyczkowa nie może pożyczać pieniędzy każdemu. Z drugiej zaś pożyczkobiorca musi wykazać odpowiednią zdolność, aby spłata pożyczki nie była dla niego zbytnim obciążeniem finansowym. Firmy pożyczkowe w oparciu o dane zawarte we wniosku sprawdzają rejestry dłużników. Negatywne wpisy mogą oznaczać wydanie odmownej decyzji. Jak dotąd nadal nie wszyscy pożyczkodawcy podjęli współpracę z BIK i KRD, jednak analizują historię kredytową na podstawie danych z innych baz. Ocena zdolności kredytowej przebiega jednak sprawnie, gdyż systemy informatyczne umożliwiają automatyczną weryfikację baz. Zazwyczaj nie ma to istotnego wpływu na czas obsługi klienta. Pożyczkodawcy, którzy oferują pożyczki bez baz, muszą zabezpieczać swoje interesy, wobec czego takie pożyczki charakteryzują się wysokim oprocentowaniem oraz różnymi dodatkowymi kosztami. Wobec czego pożyczka w 15 minut bez BIK jest albo bardzo kosztowna, albo po prostu niemożliwa, gdyż w rzeczywistości i tak może dojść do weryfikacji danych klienta w tej bazie. Nie wiesz czym jest pożyczka bez BIK? Dowiesz się w naszym innym artykule.

Zsumowanie pożyczki w 15 min

Pożyczki pozabankowe w 15 minut charakteryzują się:
 • niewielkimi wymaganiami,
 • okrojonymi do minimum formalnościami,
 • dostępnością darmowych pożyczek,
 • skróconym czasem na weryfikację danych klienta,
 • szybkim rozpatrzeniem wniosku.
 • nie dostaniesz kredytu w 15 minut, przeczytaj o tym więcej tutaj.