Pożyczki społecznościowe ostatnimi laty zyskały popularność w Polsce, zarówno wśród pożyczkobiorców, jak i inwestorów. Zgodnie z opinią ekspertów finansowych to jeden z najbardziej płynnych i najszybciej rozwijających się produktów finansowych. Na czym dokładnie polegają pożyczki społecznościowe dla zadłużonych i czy warto z nich skorzystać? Pożyczka społecznościowa online – co to jest?

Pożyczka społecznościowa często nazywana jest również społeczną, to rodzaj transakcji zawieranej bez udziału instytucji finansowej. Popularne są pożyczki społecznościowe online, które polegają na zawieraniu transakcji bezpośrednio między osobami fizycznymi za pośrednictwem serwisów internetowych. Pożyczkodawca udostępnia innym użytkownikom swoje środki w zamian za ustalony procent. Indywidualnie decyduje, na jaki okres udziela pożyczki. Rola serwisu internetowego ogranicza się do wstępnej weryfikacji użytkowników oraz umożliwienia zawarcia transakcji. Pożyczkobiorca musi założyć konto, które zostaje zweryfikowane. Następnie wystawia w serwisie ,,ogłoszenie”, które zawiera cel i kwotę pożyczki. Zarejestrowani pożyczkodawcy mogą udzielić pożyczki, jeśli uznają, że dana osoba jest wiarygodna.

Rynek finansowy w Polsce jest coraz bardziej rozbudowany i klienci mają do dyspozycji coraz więcej możliwości. Jedną z takich stosunkowo nowych propozycji jest instrument w przypadku pożyczek społecznościowych. Warto skorzystać z takiego rozwiązania przy nadarzającej się okazji, jeśli dana osoba ma zamiar uzyskać dodatkowe pieniądze. W skrócie procedura polega na tym, iż osoba prywatna umawia się na tego typu kredyt z inwestorem oferującym różne kwoty pożyczki. Całość jest do przeprowadzenia stosunkowo szybko, choć po drodze należy pamiętać o kilku istotnych formalnościach. Jedną z platform, gdzie można zawierać podobne społecznościowe pożyczki jest Fellow Finance. Wymagana jest symboliczna opłata serwisowa za prowadzenie konta na takim portalu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż dzięki temu wszystkie zainteresowane strony mają okazję na zysk.

Wszelkie szczegóły dotyczące spłaty pożyczki ustalane są pomiędzy stronami. Całkowita kwota do spłaty uzależniona jest tu od potrzeb pożyczkobiorcy, oprocentowania czy też prowizji. Social lending w Polsce zyskuje na popularności i dzięki temu ta sfera działalności stanowi coraz większą konkurencję dla rozmaitych instytucji pożyczkowych. Wydaje się, iż obecnie uzyskanie pożyczki społecznościowej za pośrednictwem wybranej platformy finansowej jest jedynie formalnością. Jasno określone warunki pożyczki to absolutna podstawa, a dużo w tej kwestii zależy od samego zainteresowanego, który zgłasza potrzebę wzięcia kredytu. Aby uzyskać pożyczkę należy się zarejestrować na przykład na platformie Fellow Finance i po stosownej weryfikacji konta, można składać wniosek. Już z tego widać, że inne firmy pożyczkowe mogą patrzeć z obawą na rosnącą konkurencję. Na wskazany rachunek bankowy przelewane są pieniądze przez inwestora, który w ten sposób zawiera dwustronną umowę z pożyczkobiorcą.

Sprawdzone pożyczki społecznościowe online można uzyskać po zarejestrowaniu się na stronie serwisu pośredniczącego w transakcji. W tym celu pożyczkobiorca najczęściej musi podać dane: Imię, nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, numer konta bankowego, numer telefonu oraz adres e-mail. Następnie serwis dokonuje wstępnej weryfikacji, po której pożyczkobiorca wypełnia formularz, wpisując kwotę pożyczki i okres jej kredytowania. Po otrzymaniu ofert od pożyczkodawców, wybiera tę, która najbardziej mu odpowiada. Następnie zaciągnięte zobowiązanie musi być spłacane w określonych terminach. Przy zaciąganiu większych kwot, pożyczkodawca może wymagać szczegółowej weryfikacji, która polega m.in. na dostarczeniu zaświadczenia o zatrudnieniu.

Pożyczki społecznościowe dla zadłużonych – gdzie jest taka możliwość?

Pożyczki społecznościowe dla zadłużonych są coraz bardziej popularne wśród osób, które posiadają zobowiązania finansowe względem firm pożyczkowych lub instytucji finansowych. Dużą zaletą jest indywidualne podejście do klienta, dzięki czemu może wynegocjować korzystne warunki oraz uzyskać potrzebną kwotę. Ranking najpopularniejszych firm: Fellow Finance, Credy.pl, Superkasa, Ratado i Solcredit, które udzielają pożyczek ze stałym oprocentowaniem bez ukrytych kosztów i bez poręczycieli. Po wypełnieniu wniosku przez pożyczkobiorcę, firma wybiera najbardziej odpowiednią ofertę wśród pożyczkodawców, z którymi współpracuje.

Najpopularniejsze pytania o pożyczki społecznościowe w internecie

Czy otrzymam pożyczkę, jeżeli posiadam zadłużenie względem innych firm lub instytucji finansowych? Pożyczki społecznościowe inwestowanie cieszą się dużą przyznawalnością, również osobom, które posiadają zadłużenie.

Czy muszę dostarczać jakieś zaświadczenia? W przypadku pożyczania małej kwoty, najczęściej żadne zaświadczenia nie są wymagane. W niektórych przypadkach, gdy kwota pożyczki jest wysoka, pożyczkodawca może zarządzać dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o wysokości dochodów, o zatrudnieniu, itd.

Ile czasu potrwa, zanim otrzymam pieniądze na konto? Najczęściej po sfinalizowaniu transakcji, pieniądze trafiają na konto do 3 dni roboczych. Pożyczka od ręki pozwoli otrzymać pieniądze szybciej.

Jaką maksymalną kwotę mogę pożyczyć? Maksymalna wysokość pożyczki zależy od środków, które inwestor przeznacza na pożyczanie. Dlatego nie ma górnego limitu, jeśli chodzi o wysokość pożyczki.

Czy pożyczki społecznościowe są bezpieczne? Tak, ponieważ dedykowane serwisy internetowe dokonują weryfikacji obu stron. Poza tym zawierają regulamin, który jasno określa zasady transakcji.

Opinie nasze i internautów na temat pożyczki społecznościowe

Jeżeli potrzebujemy łatwo i szybko uzyskać dowolną sumę pieniędzy na określony cel, to dobrym rozwiązaniem są pożyczki społecznościowe opinie. Opinie na temat tego typu produktów finansowych są najczęściej pozytywne z uwagi na wiele udogodnień. Przede wszystkim dużym udogodnieniem jest szybkość uzyskania pożyczki bez żmudnych formalności i skomplikowanej dokumentacji. W przeciwieństwie do instytucji finansowych, przyznawalność i wysokość pożyczek na dowolny cel jest wysoka nawet dla zadłużonych. Z tego względu coraz więcej internautów korzysta z platform umożliwiających uzyskanie pieniędzy na dogodnie ustalonych warunkach z pożyczkodawcą. Jeśli uważasz, że firma jest podejrzana to możesz ją sprawdzić tutaj.

Pożyczki społecznościowe bez BIK i KRD. Legenda czy prawda?

Często można zobaczyć reklamy firm, które udzielają pożyczek społecznościowych bez BIK i KRD. Jednak najczęściej większość firm sprawdza historię klienta, aby ocenić jego wiarygodność. Poza tym należy zwrócić uwagę na oprocentowanie takiej pożyczki, które najczęściej jest bardzo wysokie. Firmy mogą również dodatkowo naliczać inne opłaty, np. prowizję za udzielenie pożyczki, koszty przygotowawcze, itd. Dlatego decydując się na ofertę pożyczki bez BIK i KRD należy dokładnie sprawdzić, ile rzeczywiście wyniesie całkowita kwota spłaty. Pożyczka bez BIK umożliwi wzięcie pożyczki nawet jeśli widniejesz na liście dłużników. 

Nawet będąc zadłużonym w innych firmach, nie traci się szansy na uzyskanie solidnej pożyczki społecznościowej. Rynek pożyczek online ukształtowany jest w dość elastyczny sposób i wiele zależy tu od osób zaangażowanych w funkcjonowanie konkretnych pożyczek społecznościowych. Krótko mówiąc całkowity koszt zobowiązania będzie taki, na jaki umówią pożyczkobiorca z inwestorem. Kwestia zdolności kredytowej zostanie wzięta pod uwagę, lecz nie odegra pewnie decydującej roli. Po załatwieniu formalności można liczyć na to, iż rachunek bankowy zostanie zasilony odpowiednią kwotą. Oczywiście udzielając pożyczki społecznościowej trzeba wiedzieć z kim ma się do czynienia po drugiej stronie. Dlatego też kwestia weryfikacji ma niebagatelne znaczenie i nie może być lekceważona. Dopiero wtedy należy ustalić właściwy koszt pożyczki, gdy załatwione zostaną inne szczegóły. Zyska się dzięki temu przekonanie, iż całkowita kwota do spłaty będzie uiszczana regularnie.

Zacznij inwestować w pożyczki społecznościowe. Inwestycja dla każdego.

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się pożyczki społecznościowe. Inwestowanie natomiast umożliwia pomnażanie kapitału, dlatego tego typu rozwiązania są korzystne dla obu stron. Przez odpowiednią dywersyfikację środków finansowych można je zminimalizować ryzyko utraty kapitału. W ten sposób inwestor nie traci pieniędzy. Poza tym warto wziąć pod uwagę fakt, że inwestowanie w pożyczki społecznościowe przynosi o wiele większe zyski niż w obligacje skarbowe lub lokaty bankowe. Z tego względu, jeżeli posiadasz wolne środki, które chcesz pomnożyć, to rozważ ten sposób inwestowania.

Pożyczki społecznościowe, ile kosztuje inwestycja? Czy są inne opcje?

Pożyczki społecznościowe umożliwiają uzyskanie zysku nawet do 12% w skali roku. Inwestowanie nie wymaga tak rozległej wiedzy, jak np. rynek akcji. To znacznie więcej niż na lokatach i obligacjach skarbowych. Ile kosztuje inwestycja? W niektórych firmach można zacząć już od 50 zł, ale przy takiej kwocie raczej nie zbudujemy solidnego kapitału. Logicznie rzecz biorąc, im większą kwotę zainwestujemy, tym więcej możemy zarobić. Warto natomiast podzielić kapitał i udzielać kilku pożyczek jednocześnie. Jakie są inne opcje? Inwestowanie w pożyczki może być bezpieczne, jeżeli wybierzesz opcję z gwarancją wykupu, ale oprocentowanie takiej pożyczki jest niższe. Natomiast w razie braku spłaty zobowiązania, firma pożyczkowa wykupuje dług i spłaca całą kwotę z należnymi odsetkami od daty zaciągnięcia pożyczki do dnia wykupu. Poza tym najczęściej za niewielką opłatą możemy uzyskać dodatkową weryfikację pożyczkobiorcy. 

Całkowity koszt pożyczki jest zależny m.in. od zdolności kredytowej klienta. Wszystko odbywa się zdalnie, bez wychodzenia z domu. Rynek pożyczek społecznościowych z każdym miesiącem zyskuje na znaczeniu. Warto ustalić takie warunki pożyczki, które sprawią, iż kwota pożyczki będzie możliwa do spłacenia w umówionym terminie. Warto obserwować różne oferty pożyczek, by zorientować się jak wysokość oprocentowania wpływa na całkowity koszt pożyczki. W każdym razie o pożyczkę społecznościową można się starać już choćby z tego powodu, że nie zawsze wymaga się jakiejś nadzwyczajnej zdolności kredytowej. Jeśli jest ona mniejsza, to po prostu niższa okaże się kwota pożyczki. Taka procedura wydaje się jak najbardziej zrozumiała i rynek pożyczek online może się dzięki temu rozwijać. Osoby umawiające się za pośrednictwem platform social lending mogą liczyć na różne ciekawe oferty. Nie wszystkie firmy pożyczkowe przyznają bonusy i promocje, a tak to właśnie bywa, gdy bierze się pożyczkę społecznościową. W efekcie na rachunek bankowy przelana zostanie atrakcyjna kwota pożyczki.

Pożyczki społecznościowe online – podsumowanie dla firm i osób prywatnych

Pożyczki społecznościowe online są dostępne zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Dużą zaletą dla pożyczkobiorcy jest możliwość samodzielnego ustalenia warunków zobowiązania, które chce zaciągnąć. Poza tym w przeciwieństwie do instytucji bankowych i firm kredytowych, koszty uzyskania pożyczki są znacznie niższe. Po ustaleniu warunków i pomyślnie przeprowadzonej weryfikacji przez serwis dedykowany, pieniądze można otrzymać przez internet zarówno na konto prywatne, jak i firmowe. Z tego względu ta metoda pożyczania pieniędzy staje się coraz bardziej popularna również w Polsce. 

Z całą pewnością poza dotychczasowymi instrumentami finansowymi, ten segment pożyczek jest godny zainteresowania. Można tu uzyskać korzystny koszt pożyczki społecznościowej. Porównanie z bankami komercyjnymi wypada dość przyzwoicie. W ostatecznym rozrachunku decyzja należy do umawiających się stron. To one ustalają jaki będzie całkowity koszt zawartej transakcji.