Pożyczka dla bardzo zadłużonych – czy jest możliwa?

Nikt z nas nie może przewidzieć tego, co się stanie. Nieoczekiwana utrata pracy, problemy zdrowotne, remont mieszkania – to tylko niektóre z losowych sytuacji, które mogą pojawić się w życiu każdego z nas. Czasami wystarczy jeden niezapłacony rachunek telefoniczny, aby znaleźć się w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) i mieć o wiele większe problemy z otrzymaniem kredytu lub nawet pożyczki pozabankowej. Nie wspominając już o umowie na abonament telewizyjny, czy inne usługi telekomunikacyjne.  Czy istnieją pożyczki pozabankowe dla zadłużonych? Jaka jest szansa na kredyt bez zdolności kredytowej? Czy są propozycje wsparcia finansowego bez gwaranta? Zapewne te i wiele innych dylematów towarzyszy osobom, które zmagają się z chwilowymi problemami finansowymi. Z tego powodu, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z udzieleniem pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej.

Pożyczki dla zadłużonych: najczęściej zadawane pytania

Oczywiście tematów związanych z kredytami i pożyczkami jest wiele, jednak wybraliśmy te, które powtarzają się najczęściej i ciężko znaleźć na nie konkretne odpowiedzi w internecie. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki rozwieją Wasze wszelkie wątpliwości.

Pytanie, które bez wątpienia pojawia się najczęściej, dotyczy tego, czy uzyskanie pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online  jest w ogóle możliwe. W tym przypadku należy podkreślić, że takie instytucje, jak banki praktycznie nigdy nie udzielają kredytów oraz pożyczek osobom z negatywną historią. Pomocna wówczas może okazać się na przykład pożyczka ratalna online, którą otrzymują nawet osoby wpisane do KRD, czy BIK-u. Jednak należy pamiętać o tym, że najczęściej wiążą się one z wysokim oprocentowaniem, dlatego warto rozważyć, czy mając aktualne problemy finansowe, będziemy w stanie spłacić ją w ustalonym terminie. Możesz zasięgnąć informacji na temat pożyczka od ręki.

Kredyty online dla bardzo zadłużonych – czy są realne w Polsce?

Odpowiedź na to pytania jest nieco podobna do pierwszej. Warto jednak zaznaczyć, że “bardzo zadłużonych” to pojęcie względne, ponieważ dla jednych instytucji pozabankowych kwota 10 000 zł będzie mieściła się nadal w ramach a dla innych nawet 1 zł, sprawi, iż otrzymamy negatywną decyzję. Jedno jest jednak pewne – w przypadku dużego zadłużenia, nie możemy liczyć na wsparcie banków, które posiadają niezwykle restrykcyjne zasady.

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej. Czy to prawda?

Zdarza się, że instytucje pozabankowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i udzielają wsparcia finansowego również osobom, które takiej zdolności kredytowej nie posiadają. Często dotyczy to młodszych osób lub seniorów. Tych pierwszych, ponieważ dopiero rozpoczynają swoją drogę zawodową i dla banku po prostu są niewiarygodne, a drugich, ponieważ ich wiek jest zbyt wysoki do tego, aby udzielić im kredytu na kilka lat.

Czym są pożyczki dla zadłużonych bez BIK? O co chodzi z KRD?

Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której z jakichś powodów nie uregulujemy na przykład rachunków za telefon, czy raty kredytu, wówczas już po miesiącu możemy zostawić wpisani do Biura Informacji Kredytowej, gdzie zbierane są informacje na temat naszych zobowiązań. Jeżeli przez dłuższy czas nie regulujemy swoich zobowiązań, możemy trafić także do Krajowego Rejestru Długów, czyli KRD. Każdy bank, zanim udzieli nam kredytu, weryfikuje informacje na nasz temat, właśnie w tych instytucjach, dlatego często już na etapie składania wniosku otrzymujemy odmowę. Warto rozważyć również refinansowanie.

Możemy czasami trafić na ofertę pożyczki bez BIK dla zadłużonych tzn. że prawdopodobnie ta firma nie weryfikuje informacji na nasz temat w Biurze Informacji Gospodarczej, jednak często jest to tylko reklama. Nawet jeżeli uda nam się uzyskać zgodę, warto zastanowić się nad tym, czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pożyczka dla zadłużonych bardzo często ma o wiele większe oprocentowanie i wiąże się z dodatkowymi kosztami, które są naprawdę wysokie.

Szybka pożyczka dla zadłużonych – z czym to się je?

Możemy spotkać się z wieloma reklamami firm, które oferują pożyczki bez zdolności kredytowej przez internet, jednak wiążą się one z wieloma konsekwencjami, które wspominaliśmy powyżej. Oznacza to w praktyce, że rzeczywiście możemy otrzymać dodatkowe pieniądze, składają wniosek online, jednak należy doliczyć do nich wysokie oprocentowanie, często kilkanaście razy wyższe niż w bankach oraz dodatkowe opłaty. Z tego powodu, warto dwa razy przemyśleć decyzję o wzięciu takie zobowiązania. Jeśli chodzi o komonika, porady i informacje pomocne to zainteresuj się tą stroną.

Czy warto wziąć szybką pożyczkę dla zadłużonych? Czy są przeciwwskazania?

Oczywiście to zależy od naszych indywidualnych pobudek. Są osoby, które na przykład czekają na pewną sumę pieniędzy i wiedzą, że spłacą ją w danym terminie i wówczas nie ponoszą dodatkowych konsekwencji, jak również istnieje spora grupa pożyczkobiorców, którzy przez takie pożyczki jeszcze bardziej powiększają swoje długi, których nie są w stanie uregulować. W konsekwencji tego sprawa trafia do sądu, a następnie do komornika.

Pytania dotyczące pożyczki dla zadłużonych z komornikiem

Poniżej poruszamy również najważniejsze kwestie związane z komornikiem. Warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, jakie konsekwencje wiążą się z tytułu niespłacania zobowiązań finansowych.

Komornik, a kredyty i chwilówki. Co trzeba wiedzieć, żeby nie zostać z długiem

Chociaż pożyczka dla bardzo zadłużonych jest często na wyciągnięcie ręki, to wystarczy chwila, aby popaść w tak zwaną spiralę zadłużenia. Dochodzi wówczas do sytuacji, w której jedną pożyczką spłacamy drugą, aż w końcu, żadna instytucja nie chce nam udzielić wsparcia. Wtedy pojawiają się prawdzie problemy, ponieważ odsetki rosną, po decyzji sądu sprawa trafia do komornika i spłacamy jeszcze raz tyle. Jeżeli już borykamy się z problemami finansowymi, to nie warto ich powiększać.

Wzięcie pożyczki kiedy mamy komornika – jak to ugryźć?

Praktycznie nie ma takiej możliwości, aby była dostępna pożyczka z komornikiem. Wynika to z kilku względów. Po pierwsze: komornik zajmuje szybko nasze konto bankowe, więc i tak przejmie te środki, a po drugie: nie jesteśmy wówczas wiarygodni “w oczach” banku, czy pozostałych instytucji, więc musimy liczyć się z odrzuceniem wniosku.

Pożyczka dla zadłużonych przez internet bez zdolności kredytowej dla każdego – podsumowanie

Kredyt dla zadłużonych, kredyty na raty miesięczne przez internet,  pożyczka dla zadłużonych z komornikiem, pożyczka dla zadłużonych bez gwaranta – tak naprawdę na każdym kroku możemy spotkać tego typu reklamy zarówno w internecie, prasie, jak i TV. Jednak zanim powiększymy swój dług, warto zastanowić się nad tymi wskazówkami, które wskazaliśmy w odpowiedziach na powyższe pytania.

Takie instytucje niestety wiedzą pożyczki online dla zadłużonych, to często jedyna opcja wsparcia finansowego i z tego powodu doliczają szereg dodatkowych opłat. Każda szybka pożyczka dla zadłużonych, której nie spłacimy, wiąże się z ogromnymi kosztami dodatkowymi, dlatego kredyty dla zadłużonych nie jest dobrym rozwiązaniem.