Pożyczka dla bezrobotnych łatwo i wygodnie

Jesteś osobą bezrobotną, potrzebujesz pilnie gotówki, a bank nie chce udzielić Ci kredytu? Na szczęście to nie powód, by się poddawać – szeroka oferta pożyczek dla bezrobotnych sprawia, że dziś każdy ma łatwy dostęp do dodatkowej gotówki.

Zainteresowanie pożyczkami na dowód nie jest przypadkowe – wielu z nas, pomimo braku możliwości przedłożenia zaświadczenia o zarobkach, ma niemały dochód i, z oczywistych przyczyn, oni wszyscy chcieliby mieć możliwość łatwego i szybkiego uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel jak na przykład pożyczka od ręki.

Pożyczka dla bezrobotnych – minimum formalności

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, w jakich okolicznościach Polacy najczęściej ubiegają się o pożyczki? Jak pokazują ankiety, w zdecydowanej większości przypadków o braku gotówki dowiadujemy się w ostatniej chwili, a wówczas konieczne jest szybkie działanie.

Nic więc dziwnego, że ubiegając się o kredyt dla bezrobotnych skupiamy się przede wszystkim na tym, by zminimalizować formalności i załatwić wszystko w jak najkrótszym czasie.

Zwracamy na to uwagę nie tylko ze względu na czas i chęć błyskawicznego uzyskania gotówki. Jak się okazuje, równie ważną sprawą jest też kwestia weryfikacji naszej zdolności kredytowej – im mniej warunków do spełnienia, tym łatwiej uzyskać gotówkę nawet wówczas, gdy nie utrzymujemy się z pracy i formalnie jesteśmy bezrobotni.

Wybierając pożyczkę na dowód, masz więc pewność, że unikniesz tak zwanej “papierologii”, a w szczególności:

  • zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach,
  • zaświadczeń o wysokości majątku,
  • informacji o saldzie kont bankowych.

Rzecz jasna tego rodzaju informacje są dla firm pożyczkowych istotne, niemniej jednak, jeśli mamy poprawną historię kredytową, uzyskanie pożyczki dla bezrobotnych nie powinno stanowić większego problemu.

Pożyczki dla bezrobotnych przez Internet

Praktycznie wszystkie transakcje finansowe można dzisiaj wykonać online – nie inaczej jest w przypadku pożyczek i kredytów. Dlaczego również w przypadku kredytu na dowód warto skorzystać z możliwości złożenia wniosku przez Internet?

Odpowiedź jest bardzo prosta: jest to zarówno szybkie, jak i wygodne, a na dodatek możemy liczyć na szereg atrakcyjnych promocji.

  • Po pierwsze, załatwienie formalności przez Internet to bardzo intuicyjny proces, dzięki któremu cała procedura zajmie nie więcej niż kilkanaście minut.
  • Po drugie, bez trudu można uporać się z formalnościami nie wychodząc z domu, co daje ogromną wygodę w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.
  • Po trzecie, niezwykle ważna jest możliwość łatwego porównania wszystkich ofert. W sieci z łatwością dowiesz się, która firma oferuje najkorzystniejsze rozwiązania.

Nietrudno zgadnąć, że w celu zainteresowania jeszcze większej ilości klientów instytucje pozabankowe stawiają również na coraz ciekawsze promocje i oferty specjalne, dzięki którym pożyczka dla bezrobotnych staje się naprawdę korzystna.

Na pewno zastanawiasz się, co właściwie można uzyskać w ramach tego rodzaju oferty. Jeśli chodzi o kwotę, wszystko zależy rzecz jasna od konkretnej oferty, jednak z reguły możemy spodziewać się do około 5000 złotych wygodnej pożyczki przez Internet. Warto dodać, że wszystkie formalności można w mgnieniu oka załatwić online! Z kolei okres kredytowania to z reguły 30 dni, chociaż w wielu przypadkach można ten termin negocjować, a niektóre firmy dla zasady dają swoim klientom możliwość pożyczenia pieniędzy na 60 dni lub nawet więcej.

Pożyczki dla bezrobotnych – czy warto je brać?

Jako, że różnorodność ofert pożyczkowych na dzisiejszym rynku finansów osobistych jest ogromna, coraz trudniej jest wybrać optymalne rozwiązanie dostosowane do konkretnej sytuacji. Jeśli chodzi o kredyty na dowód online, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Kluczowym pytaniem jest to, czy pożyczka dla bezrobotnych to optymalne rozwiązanie w Twojej sytuacji. Zwróć między innymi uwagę na to, że tego rodzaju oferty są nieco bardziej kosztowne od pożyczek, które wymagają przedstawienia informacji o dochodach. Dlaczego? To proste: im więcej rzeczy świadczy o Twojej wiarygodności kredytowej, tym niższe oprocentowanie. Właśnie z tego względu warto zastanowić się, jakie jeszcze dochody można wziąć pod uwagę, aby nieco zwiększyć swoją zdolność kredytową.

Ubiegając się o dodatkową gotówkę na takich zasadach dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas instytucja pozabankowa jest wiarygodna i czy można z nią nawiązać współpracę. W tym celu można albo poszukać opinii w sieci albo też bazować na oficjalnej liście zaufanych firm pożyczkowych opublikowanej przez KNF. Koniecznie sprawdź akcję „Sprawdź, zanim podpiszesz„.

Pojawiają się głosy, że wysokość oprocentowania w przypadku tego typu pożyczek jest wysoka. W praktyce jednak zbyt wysokie oprocentowanie nie opłaca się żadnej ze stron – jeśli pożyczkobiorca nie poradzi sobie ze zobowiązaniem, obie strony na tym stracą, dlatego, jeśli chodzi o wysokość rat i oprocentowania, zawsze można znaleźć odpowiedni kompromis – wystarczy porozmawiać o tym z pożyczkodawcą.

Wreszcie, bez wątpienia dobrze jest zastanowić się, jaka forma pożyczki dla bezrobotnych będzie w naszym przypadku najrozsądniejsza. Chodzi na przykład o to, czy czujesz się na siłach, by za 30 dni zwrócić zadłużenie, czy może jednak lepiej rozłożyć spłatę na raty – na te i wiele innych pytań warto zawczasu poszukać odpowiedzi.

Kredyty i pożyczki dla bezrobotnych – dostępne także w bankach?

Chociaż różnice pomiędzy firmami pożyczkowymi oraz tradycyjnymi bankami powoli się zacierają, wciąż są one bardzo wyraźne. Najistotniejszą informacją jest tutaj różnica pomiędzy pożyczka a kredytem: ta pierwsza nie jest objęta prawem bankowym, może być udzielona bez konkretnego celu, może być zawierana pomiędzy osobami prywatnymi oraz nie musi być odpłatna. Zupełnie odwrotnie jest w przypadku kredytu. Możesz skorzystać również z pożyczki bez BIK.

Wniosek jest prosty: o ile w pożyczki dla bezrobotnych w przypadku instytucji pozabankowych są czymś zupełnie naturalnym, o tyle w przypadku banków jest nieco inaczej. Ze względu na to, że bank zobowiązany jest postępować zgodnie z prawem bankowym, nie możemy liczyć na pożyczkę na dowód bez weryfikacji, dlatego tak wiele osób sięga po oferty firm pozabankowych.

Banki nie udzielają pożyczek tylko i wyłącznie na dowód, dlatego jeśli zależy Ci na elastycznym rozwiązaniu i szybkiej gotówce bez niepotrzebnych formalności, warto skorzystać z oferty jednej z instytucji pozabankowych – to naprawdę nic trudnego!

Podsumowanie informacji o pożyczkach bez dla bezrobotnych

  • Status osoby bezrobotnej nie oznacza wcale braku dochodu. Wprost przeciwnie – zarówno zasiłki, jak i świadczenia typu 500+ oraz alimenty mogą być traktowane jako dochód i mieć wpływ na zdolność kredytową.
  • Z drugiej strony, trzeba pamiętać, że pożyczki tylko na dowód są w pewien sposób weryfikowane przez instytucje pozabankowe, dlatego sztuczne naciąganie oświadczenia o dochodach skutkuje odrzuceniem wniosku.
  • Pożyczka oraz kredyt to dwa zupełnie różne instrumenty finansowe, dlatego ubiegając się o pożyczkę dla bezrobotnych trzeba wiedzieć, że jest ona czym innym niż bankowy kredyt na dowód.