Pożyczki na dowód czekają na Ciebie!

Chcesz szybko i zupełnie bez formalności pożyczyć pieniądze na dowolny cel? Jeśli tak, kredyt na dowód jest dla Ciebie! Jak to działa?

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń o dochodach to bardzo charakterystyczna forma pożyczania pieniędzy, która nie wymaga żadnych zaświadczeń o zarobkach, rodzaju umowy, stażu pracy czy wysokości pensji. Tego rodzaju pożyczkę bez trudu uzyskasz w wielu instytucjach pozabankowych.

Pożyczka na dowód – minimum formalności i online

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego pożyczki na dowód budzą takie zainteresowanie, odpowiedź jest prosta: jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób szukających łatwej pożyczki na około 30 dni w kwocie sięgającej nawet kilku tysięcy złotych.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które cenią sobie minimum formalności – w przypadku takiej pożyczki cała procedura opiera się na dowodzie osobistym i jest to jedyny formalny dokument, który jest potrzebny, by uzyskać tak zwany kredyt na dowód.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku wielu innych szybkich pożyczek, taka oferta charakterystyczna jest dla instytucji pozabankowych, zwłaszcza tych działających w Internecie. Jak się pewnie domyślasz, możesz liczyć na wszelkie zalety wynikające z możliwości uzyskania takiej pożyczki online – chodzi między innymi o: szybki czas realizacji, bezproblemową komunikację, prosty wniosek, krótką procedurę oraz minimalne formalności.

Pożyczka na dowód online – zalety i wady

Wśród najbardziej charakterystycznych zalet, którymi cechują się pożyczki na dowód przez Internet, jest przede wszystkim dostępność. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów i typowych pożyczek z pełną weryfikacją, w tym przypadku potrzebujesz jedynie dowodu osobistego, dzięki czemu formalności jest znacznie mniej, a i pewność uzyskania pożyczki zdecydowanie rośnie.

Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie w przypadku osób, którym bank z różnych powodów odmówił finansowania, ale po pożyczki na dowód online chętnie sięgają również osoby, które ponad koszty transakcji cenią sobie wygodę.

Instytucje pozabankowe dbają o to, by ich oferta była jak najbardziej elastyczna, dzięki czemu nie musimy godzić się ani na sztywną kwotę pożyczki, ani na standardowy okres kredytowania. Jeśli masz pewne konkretne potrzeby, na przykład pożyczenie 2750 złotych na 27 dni, bez trudu znajdziesz firmę, która podpisze z Tobą taką właśnie umowę.

Oczywiście istnieje szereg mechanizmów, który sprawia, że pożyczki online są w pełni bezpieczne. Firmy nie tylko są zmuszone do tego, by oferty były czytelne i transparentne, ale też klienci mają do dyspozycji listę sprawdzonych instytucji pożyczkowych oraz aktualizowane na bieżąco ostrzeżenia, które znajdziemy na oficjalnej stronie KNF (https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne).

Pożyczki na dowód przez Internet – jak wziąć?

Chociaż uzyskanie takiej pożyczki jest znacznie prostsze niż w przypadku dowolnej innej formy pożyczania gotówki, tak czy inaczej musimy spełnić kilka podstawowych warunków. Oczywiście mogą się one różnić pomiędzy wybranymi instytucjami pozabankowymi, jednak z reguły konieczne jest co najmniej:

  • dowód osobisty,
  • osobiste konto w banku,
  • adres poczty elektronicznej,
  • numer telefonu,
  • ukończone minimum 21 lat.

Szczególnie ostatni punkt na naszej liście jest bardzo elastyczny, bo zdarzają się nawet takie firmy pozabankowe, które zaoferują pożyczkę na dowód osiemnastolatkowi. Warto wiedzieć, że wiele firm ma również górny limit wieku i tylko niektóre instytucje pozabankowe zaoferują pożyczkę na dowód osobie, która ukończyła 80 lat. A może interesuje Cię pożyczka bez BIK?

Sama procedura jest bardzo prosta, jednak jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli, może okazać się, że z obiecanych 15 minut, po których pieniądze miały znaleźć się na koncie, robi się nagle dwa dni.

Pierwszy krok w procesie ubiegania się pożyczkę to weryfikacja tożsamości. Najłatwiej zrobić to przelewając symboliczną złotówkę na konto firmy pozabankowej i większość firm takie rozwiązanie stosuje. Instytucja pozabankowa sprawdzi, czy dane na wniosku zgadzają się z danymi przelewu. Problem w tym, że czas realizacji jest natychmiastowy jedynie wówczas, gdy zarówno nasze konto, jak i konto na które przelewamy pieniądze, znajdują się w tym samym banku. Warto to sprawdzić, bo inaczej będziemy czekać na zaksięgowanie pieniędzy nawet cały dzień.

Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony i zaakceptowany, nie musisz się już niczym martwić – wkrótce dostaniesz pieniądze na swoje konto bankowe. Jeśli chcesz ominąć weryfikację, możesz wziąć pożyczki pozabankowe.

Pożyczka na dowód osobisty – kiedy warto się zdecydować?

Zastanawiasz się, czy pożyczki na dowód to oferta dla Ciebie? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć, że tego rodzaju pożyczka jest rozwiązaniem w szczególności skierowanym do osób, które z różnych powodów nie mogą liczyć na finansowanie w bankach oraz nie mogą skorzystać z tradycyjnych szybkich pożyczek.

Po pożyczki na dowód przez Internet warto więc sięgać w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, jeśli wygodę i czas uzyskania gotówki cenisz sobie wyżej niż koszt pożyczki, na pewno tego rodzaju oferta będzie dla Ciebie atrakcyjna.

Po drugie, tego rodzaju pożyczki są korzystne dla osób, które nie mogą uzyskać kredytu w banku ani tańsze pożyczki pozabankowe. Na przykład, jeśli figurujesz w BIK, możesz skorzystać z pożyczki bez BIK na dowód.

Pożyczka na dowód przez internet – podsumowanie informacji

  • Pożyczanie pieniędzy przez Internet to proste i wygodne rozwiązanie dla każdego – nawet jeśli nie masz szans na tradycyjny kredyt w banku, bez trudu znajdziesz atrakcyjną pożyczkę.
  • Z reguły pożyczki na dowód charakteryzują się możliwością szybkiego uzyskania gotówki, minimalną ilością formalności i, dzięki dostępowi online, ogromną wygodą.
  • W większości instytucji pozabankowych, aby zgłosić się po tego typu pożyczkę, należy mieć ukończone 21 lat, posiadać dowód osobisty, konto w banku i dysponować numerem telefonu.
  • Dzięki pożyczkom na dowód bez zaświadczeń o zarobkach dostęp do szybkiej gotówki mają również osoby, które nie uzyskują dochodu na podstawie umowy o pracę – aby dostać pieniądze, wystarczy dowód. Sprawdź tutaj infolinię Konsumencką. Inne porady udzielane są przez ekspertów Federacji Konsumentów.
  • Za sprawą nadzoru KNF i Federacji Konsumentów pożyczki online są w pełni bezpieczne i transparentne, więc nie musisz obawiać się kłopotów, o ile będziesz postępować zgodnie z umową. O firmie możesz uzyskać informacje na na stronie Krajowego Nadzoru Finansowego. Miejski Rzecznik do Spraw Konsumenta jest na tej stronie.