Pożyczki bez zaświadczeń? To proste!

Skąd bierze się ogromna popularność, jaką cieszą się dzisiaj pożyczki pozabankowe? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: są one dostępne dla każdego. Jeśli więc z takich przyczyn, jak brak umowy o pracę lub dorywczy charakter zatrudnienia nie dostaniesz “zwykłego” kredytu, nie załamuj rąk – pożyczka bez zaświadczeń jest właśnie dla Ciebie!

Pożyczka bez zaświadczeń – czym jest?

Z uwagi na to, że sytuacja na rynku pracy w Polsce wciąż nie jest idealna, wielu z nas nadal ma problemy z udokumentowaniem swoich dochodów przed bankiem. Jeszcze do niedawna brak zaświadczenia o zarobkach dyskwalifikował każdego, kto ubiegał się o dodatkową gotówkę.

Teraz jest inaczej, głównie ze względu na popularne pożyczki bez dochodu. Idea tej formy pożyczki jest bardzo prosta: jest to wygodne rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki, a nie są w stanie wykazać dochodu.

Warto jednak wiedzieć, że chociaż w ten sposób unikamy konieczności udokumentowania dochodu, tak czy inaczej musimy złożyć stosowne oświadczenie o jego wysokości, na podstawie którego wyliczana jest nasza zdolność kredytowa.

Z reguły tego typu pożyczki udzielane są przez instytucje pozabankowe w formie tak zwanej chwilówki z okresem spłaty 30 lub 60 dni albo też pożyczki ratalnej.

Pożyczka bez zaświadczeń – zalety i wady

Stale rosnąca popularność, jaką cieszy się kredyt bez zaświadczeń, nie jest przypadkiem – wynika to głównie z szeregu zalet, którymi charakteryzują się tego rodzaju produkty finansowe.

 • Wspólnym i bardzo atrakcyjnym “plusem” tego rodzaju pożyczek jest fakt, że można je bez trudu uzyskać online.
 • Brak wymaganego zaświadczenia o zarobkach skutkuje tym, że praktycznie każdy ma możliwość uzyskania w ten sposób dodatkowej gotówki – niezależnie od bieżącej sytuacji finansowej.
 • Oczywiście uzyskanie tego rodzaju pożyczki jest znacznie prostsze niż w przypadku tradycyjnego kredytu – chodzi nie tylko o znacznie mniejszą biurokrację, ale też łatwiejszy proces ubiegania się o pieniądze.
 • Nie zapominajmy również o tym, że uzyskanie dodatkowej gotówki w ten sposób to proces bardzo szybki – na pewno znacznie krótszy od wielu tradycyjnych rozwiązań.

Z drugiej strony, tego rodzaju kredyty mają również mniej optymistyczne cechy, o których również warto wiedzieć.

 • Co prawda zaświadczenie o wysokości dochodów nie jest koniecznością, niemniej musi być ono zastąpione przez odpowiednie oświadczenie, w którym osobiście deklarujemy, jakie mamy dochody.
 • To, że pożyczkodawca nie wymaga zaświadczenia o dochodach i oferuje pożyczkę online bez zaświadczeń, ma zazwyczaj konsekwencje w postaci wyższego oprocentowania przy analogicznych parametrach kredytu.

Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach – kiedy warto się zdecydować?

Komu może się przydać kredyt bez zaświadczeń o dochodach i w jakich okolicznościach jest to rozsądna decyzja? Na takie pytanie można odpowiedzieć na wiele różnych sposobów, natomiast jedno jest pewne – dzięki tego rodzaju ofertom masz możliwość zdobycia dodatkowej gotówki nawet wówczas, gdy nie masz możliwości udokumentowania zarobków.

Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mają umowy o pracę, charakter ich pracy jest sezonowy lub dorywczy. Jeśli potrzebujesz pilnie pieniędzy, a nie jesteś w stanie udokumentować swojego dochodu, możesz liczyć na kredyt na oświadczenie o zarobkach!

Zanim jednak zgłosisz się po pożyczkę, zadaj sobie pytanie, czy kredyt bez zaświadczeń jest w danej chwili dobrym rozwiązaniem. Chodzi przede wszystkim o to, czy jesteś w stanie zwiększyć swoją zdolność kredytową lub dochód do tego stopnia, by zwiększyć swoją wiarygodność?

Na przykład, jeśli wiesz, że od przyszłego roku uzyskasz stypendium naukowe, być może warto poczekać z wnioskowaniem o kredyt, ponieważ to stypendium może być traktowane jak dochód i mieć wpływ na wysokość raty i zdolność kredytową. Oczywiście takich przykładów jest znacznie więcej, dlatego ubiegając się o pożyczkę dobrze jest zastanowić się, czy na pewno jest to najlepszy moment.

Oczywiście warto również dowiedzieć się, czy wybrana przez Ciebie instytucja pozabankowa jest wiarygodna – w tym celu najlepiej sprawdzić to na listach publikowanych przez KNF, które od pewnego czasu zajmuje się nadzorem wszystkich firm pożyczkowych w naszym kraju.

Pożyczka bez zaświadczeń – okres kredytowania

Kredyt kredytowi nie równy – pożyczka bez zaświadczeń to bardzo popularny produkt finansowy, oferowany przez liczne firmy pozabankowe. Z tego względu, poszczególne oferty mogą się między sobą bardzo znacznie różnić – także pod względem okresu spłaty pożyczki.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest trzydziestodniowy okres kredytowania, czyli spłata zadłużenia przez pożyczkobiorcę w terminie do 30 dni od uzyskania pieniędzy. Natomiast warto zwrócić uwagę, że wiele firm stawia dziś na elastyczność, więc jeśli z jakichś względów zależy Ci na tym, by mieć nieco więcej czasu, bez większych kłopotów uzyskasz kompromis z wybranym pożyczkodawcą. Istnieją pewne instytucje, które pomagają konsumentom. Więcej informacji tutaj. Jest również coś takiego jak Centrum Porad obsługiwane dzięki Federacji Konsumentów. Dla innych zapytań wystarczy Miejski Rzecznik Konsumentów do którego lista znajduje się tej stronie.

Pożyczki bez zaświadczeń o zarobkach – o co warto jeszcze spytać?

Chociaż tego rodzaju instrumenty finansowe stworzone zostały z myślą o tym, by korzystanie z nich było jak najprostsze, każdego dnia pojawiają się kolejne związane z nimi pytania. Pożyczkodawcę możesz również sprawdzić na Liście Ostrzeżeń Publicznych. Warto przede wszystkim zapytać o to, jakie źródła dochodu możemy wziąć pod uwagę składając oświadczenie. Istnieje prawo dotyczące odsetek, o którym możesz przeczytać tutaj. Okazuje się bowiem, że chodzi nie tylko o pieniądze uzyskiwane z pracy, ale również:

 • stypendia,
 • alimenty,
 • świadczenie 500+,
 • renta lub emerytura,
 • dochód z wynajmu,
 • dopłaty dla rolników.

Wiele osób po zsumowaniu swoich dochodów orientuje się, że ma możliwość uzyskania całkiem sensownego kredytu – nic dziwnego, że pożyczki przez Internet bez zaświadczeń mają tak wielu zwolenników. Również tyczy się to tego samego jeśli pożyczka od ręki jest w naszym zasięgu.

Jeśli zaś chodzi o samą transakcję, bez wątpienia warto zapytań, jakie kary wiążą się z niewywiązaniem się z umowy. Tego oczywiście każdy chciałby uniknąć, jednak na wszelki wypadek lepiej być świadomym tego, co ryzykujemy i co może się stać.

Podsumowanie informacji o pożyczkach bez zaświadczeń

 • Pożyczka bez zaświadczeń to proste i wygodne rozwiązanie dla osób, które pilnie potrzebują pieniędzy, a z różnych przyczyn nie są w stanie w pełni udokumentować swoich dochodów.
 • Z reguły tego rodzaju transakcje zawierane są w pełni przez Internet, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze, a na dodatek na każdym kroku możesz zapoznać się z tym, co akceptujesz.
 • Brak zaświadczenia o dochodach to duża wygoda, ale musi ono zostać zastąpione odpowiednim oświadczeniem.
 • Pamiętaj, że możesz zauważalnie poprawić swoją zdolność kredytową bez zwiększania swojego dochodu, na przykład spłacając pomniejsze kredyty lub poprawiając swoją historię kredytową.
 • Aby upewnić się, że dany pożyczkodawca jest wiarygodny i można mu zaufać, warto poddać go weryfikacji na oficjalnej Liście Ostrzeżeń Publicznych (https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne)