inbank
AS Inbank Spółka Akcyjna Oddział w Polsce
Riverside Park
Ul. Fabryczna 5A
00-446 Warszawa
Minimalna kwota pożyczki: 1000zł
Maksymalna kwota: 4000zł
Okres spłat: od 1 do 4 miesięcy
Min. wiek pożyczkobiorcy: 18 lat
Rozpatrywanie wniosków: dni robocze
Bazy: ERIF, KRD, Infomonitor, BIK, weryfikacja zatrudnienia

InBank – estońskie spojrzenie na finanse

InBank pochodzi z Estonii i jest stosunkowo młodym graczem na rynku bankowym. W Polsce działa od 2017 roku, a jego oficjalna strona internetowa dostępna jest pod adresem inbankpolska.pl. Bank ten funkcjonuje również w takich krajach, jak: Niemcy, Austria, Francja, Holandia, Łotwa i Litwa. Z racji tego, że obszarem jego działalności jest teren Unii Europejskiej, to obowiązuje go europejskie prawo bankowe. Od samego początku celem tej instytucji jest tworzenie bardzo atrakcyjnych produktów finansowych, do których klienci mają łatwy dostęp, bez zbędnego wychodzenia z domu.

Co InBank oferuje swoim klientom?

InBank posiada tylko jeden oddział w Polsce, którego siedziba znajduje się w Warszawie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ bank oferuje swoim klientom dostęp do wielu usług finansowych poprzez wykorzystanie bankowości internetowej. Dzięki temu mogą oni w łatwy i szybki sposób skorzystać z kredytu gotówkowego, wziąć kredyt na samochód czy założyć atrakcyjne lokaty. Z wszystkich tych produktów można skorzystać całkowicie online, za pomocą komputera, telefonu czy tabletu z dostępem do internetu.

Dla kogo skierowana jest oferta InBank? Jeżeli chodzi o kredyt, to mogą o niego wnioskować osoby posiadające polskie obywatelstwo, które ukończyły 21 lat i mają stały adres zameldowania na terenie Polski. Trzeba również uzyskiwać dochód, a akceptowane są takie źródła dochodu, jak:

 • umowa o pracę na czas nieokreślony,
 • umowa o pracę na czas określony,
 • kontrakt,
 • umowa zlecenie,
 • umowa o dzieło,
 • emerytura,
 • renta,
 • działalność gospodarcza,
 • rolnictwo,
 • najem

W celu udokumentowania dochodu należy również przedstawić stosowne dokumenty. Z racji tego, że funkcjonuje tylko jeden bankowy oddział w Polsce, wszystkie wymagane zaświadczenia czy wyciągi bankowe wysyła się online. Jest to duże ułatwienie dla wielu klientów, dzięki któremu pieniądze dużo szybciej mogą trafić na ich konto.

Kredyt gotówkowy i samochodowy w InBank

Kredyt gotówkowy oferowany przez InBank dostępny jest całkowicie online. Żeby z niego skorzystać trzeba posiadać dostęp do internetu oraz spełniać stawiane przez bank wymagania. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego o jaką można się starać w tym banku wynosi 50000 zł. Jego spłatę można rozłożyć na 72 raty. Jak wygląda proces starania się o kredyt gotówkowy? Składa się on z 3 etapów:

 1. Rejestracja na stronie internetowej banku – do formularza zostaniemy przeniesienie po wyborze kwoty oraz okresu za pomocą suwaków
 2. Wypełnienie wniosku o kredyt gotówkowy – wybór kwoty, okresu do spłaty oraz ewentualnego ubezpieczenia
 3. Potwierdzenie swojej tożsamości – w tym celu należy posiadać konto bankowe w innym banku, z którego dokonuje się przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł

Warunkiem otrzymania kredytu w InBank jest posiadanie zdolności kredytowej oraz pozytywna weryfikacja klienta dokonana przez bank. Może on zostać również poproszony o przesłanie dokumentów potwierdzających dochód. W przypadku decyzji pozytywnej umowę kredytową podpisuje się poprzez kod otrzymany SMS-em, a pieniądze są przelewane bezpośrednio na konto bankowe klienta.

Na podobnej zasadzie można starać się w InBank o kredyt samochodowy. Żeby go otrzymać również trzeba zarejestrować się na stronie internetowej banku, a następnie złożyć wniosek. Po otrzymaniu środków na konto, klient ma 30 dni na dostarczenie do banku dokumentu potwierdzającego zakup pojazdu. Może to być faktura VAT, umowa kupna-sprzedaży lub kopia dowodu opłacenia podatku od czynności cywilnoprawnych.

Ulokuj swoje oszczędności z Inbank

Klienci, którzy mają nadwyżki finansowe, mogą skorzystać z oferowanych przez InBank lokat. Ich oprocentowanie uzależnione jest od okresu na jaki chcemy zamrozić swoje środki. W chwili obecnej można ulokować pieniądze na: 3, 6, 12, 24, 36, 48, 60. Z racji tego, że InBank to firma z Estonii, wszystkie depozyty gwarantowane są przez Estoński Fundusz Gwarancyjny Tagatisfond, który jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Z kolei oddział w Polsce nadzorowany jest przez Finantsinspektsioon i nie podlega pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego.

InBank – opinie klientów

Od samego początku działalności tego banku w Polsce, opinie klientów są bardzo pozytywne. Chwalą sobie oni przede wszystkim to, że wszystkie sprawy można załatwić online, co jest sporym ułatwieniem. Najczęściej pojawiają się pozytywne opinie o oferowanych przez InBank lokatach bankowych, których oprocentowanie jest bardzo atrakcyjne, w porównaniu do innych banków.

 

Wiosną 2017r na polskim rynku zadebiutował inbank – estoński bank. W swojej ofercie posiada pożyczkę na okres od 1 do 4 miesięcy, kredyt gotówkowy oraz lokatę bankową. Pożyczkę możesz otrzymać po jednoczesnym wnioskowaniu o Umowę o dostęp do Bankowości Elektronicznej Inbank S.A. W ramach tej umowy Bank świadczy na rzecz Klienta usługi dotyczące zawierania umów o produkty Banku. W ramach tej Umowy Bank nie prowadzi rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Pożyczkę spłacasz dopiero po czterech miesiącach od jej otrzymania. Aby otrzymać pożyczkę należy wypełnić dokładnie formularz podając swoje dane, a następnie podpisać umowę elektroniczną za pomocą kodu z SMS-a. We wniosku będziemy poproszeni o przesłanie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, dla umowy o pracę, zlecenie, o dzieło jest to wyciąg bankowy z trzech ostatnich miesięcy lub zaświadczenie o zarobkach; honorowane są także dochody z tytułu działalności gospodarczej. emerytury, renty, najmu i rolnictwa. Pożyczkę możesz spłacić po czterech miesiącach w całości lub wcześniej. inbank posiada rachunek obsługujący pożyczki w BZWBK.

inbank

9.1

Pierwsza pożyczka

9.2/10

Maksymalna pożyczka

9.2/10

Wymagania

9.0/10

Czas oczekiwania

9.0/10

Ilość banków

9.0/10

Minusy

 • Sprawdzane KRD, ERIF, Infomonitor oraz BIK
 • weryfikacja dochodów