Credilo

PROSPERIAL Sp. z o.o.
ul. Armii Krajowej 19
30-150 Kraków

Minimalna kwota pożyczki: 100zł
Maksymalna kwota: 2500zł
Okres spłat: od 1 do 30 dni
Min. wiek pożyczkobiorcy: 21 – 73 lat
Rozpatrywanie wniosków: automatyczna (Instantor)
Bazy: ERIF, KRD, Infomonitor, BIK, KBIG

Credilo.com oferuje pożyczki pozabankowe przez internet (pożyczkodawcą jest PROSPERIAL Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu) w kwocie nawet do 2500zł na okres do 30 dni. Pierwsza pożyczka to maksymalnie 1600zł na maksymalny okres miesiąca. Firma nie oferuje pierwszej darmowej pożyczki. Wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo proste – wystarczy wybrać kwotę pożyczki oraz termin spłaty, a następnie wypełnić jeden prosty formularz podając swoje podstawowe dane adresowe oraz informacje o kwocie miesięcznego wynagrodzenia i wydatków, nie ma konieczności podawania danych do pracodawcy. Nie są wymagane żadne dokumenty (wystarczą podstawowe dane z dowodu osobistego oraz telefon komórkowy i rachunek bankowy w polskim banku). W umowie pożyczki, umowie ramowej oraz regulaminie nie znaleźliśmy informacji o sprawdzaniu dłużnika w konkretnych biurach informacji gospodarczej.

Lista banków, w którychCredilo są obsługiwane szybkie przelewy pożyczki.

Lista banków, w których Credilo są obsługiwane szybkie przelewy pożyczki.

Po wysłaniu wniosku otrzymamy od razu decyzję pożyczkową, zostanie ona nam przedstawiona na końcu wniosku za pomocą statusu: Przyznano/Odmowa. Jeżeli jest ona pozytywna to zostaniemy przekierowani do bezpiecznej aplikacji Instantor, która pozwala na błyskawiczne zweryfikowanie naszego rachunku bankowego. Drugą możliwością weryfikacji naszego rachunku jest skorzystanie z bramki płatniczej Przelewy24 dzięki której wykonywany jest przelew na kwotę 1zł celem weryfikacji, jest to także szybka metoda weryfikacji. Firma chwali się szybką obsługą wniosków, średni czas przetwarzania wniosku (od uzupełnienia wniosku do wypłaty pożyczki) to około 5 minut.

Pieniądze są przelewane za pomocą szybkich przelewów na nasze konto, więc pieniądze otrzymamy nawet w kilka minut. Wszystko zależy od tego czy posiadamy rachunek obsługujący szybkie płatności. W przypadku pozytywnej decyzji jest nam tworzone konto klienta, w którym dowiemy się wszystkiego o naszej pożyczce, będziemy mogli się starać o kolejną.

Kto może otrzymać pożyczkę w Credilo?

  • osoba posiadająca obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej z miejscem zamieszkania na terenie RP,
  • jest w wieku od 21 do 73 lat,
  • jest zdolna do podejmowana czynności cywilno prawnych,
  • nie posiada zaległej pożyczki w Credilo oraz posiada zdolność do jej zaciągnięcia.

Credilo

9.3

Pierwsza pożyczka

9.2/10

Maksymalna pożyczka

9.2/10

Wymagania

9.2/10

Czas oczekiwania

9.4/10

Ilość banków

9.3/10

Plusy

  • Automatyczna decyzja (weryfikacja)
  • Szybka weryfikacja rachunku bankowego
  • Nie ma informacji o sprawdzanych biurach informacji gospodarczej

Minusy

  • Maksymalnie jedynie 2500zł od drugiej pożyczki
  • Częste odmowy mimo czystej historii kredytowej, niejasny system przyznawania pożyczek